Spotkanie Sodalicji 6.10.18

1. Walne Zgromadzenie Sodalicji Świętej Jadwigi Królowej
2. Nabożeństwo różańcowe i Msza Święta w intencji śp. Ojca Założyciela Sodalicji.

Po zakończeniu Walnego Zgromadzenia członkowie Sodalicji udali się na wspólną modlitwę różańcową i Mszę świętą do kaplicy bł. Michała Giedroycia w Kościele św. Marka Ewangelisty. Modlitwę różańcową rozpoczął ks. kapelan Jacek Urban polecając Bogu duszę świętej pamięci biskupa Wacława Świerzawskiego. Następnie rozpoczęła się Msza święta, przy Matce Bożej “Giedroyciowej”, w miejscu szczególnie umiłowanym przez Biskupa Wacława, gdzie już jako ordynariusz sandomierski, w czasie swoich krótkich pobytów w Krakowie odprawiał Eucharystię, na której gromadzili się zaprzyjaźnieni wierni, w tym członkowie Sodalicji. Podczas homilii został przypomniany list pasterski z 1996 roku, zmarłego przed rokiem biskupa, w którym zakłada on Sodalicję i wyznacza cele tej organizacji. Do najważniejszych należy szerzenie idei piękna i dobra w świecie, a także podejmowanie różnych działań mających na celu pogłębianie wiary i obrony życia.

Na zakończenie ksiądz profesor Jacek Urban zauważył, że Matka Boska Różańcowa jest Matką Zwycięską – tak jak przed wiekami 7. października w Lepanto, tak samo i przed rokiem, kiedy odszedł do Pana założyciel naszej Sodalicji.

Po Mszy św. zebrani wspominali biskupa Świerzawskiego, przypominali wspólnie spędzone chwile i dzielili się tym co zawdzięczają księdzu biskupowi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Spotkania. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz